Home O Blogu

O Blogu

Jestem Radosław Latto a to blog Rzeczpospolita LepszaHej! Jestem Radosław Latto. Mam 29 lat i noszę brodę. Aktualnie zajmuje się pracą na bloku operacyjnym jako sanitariusz. Zaś w wolnych chwilach wraz ze słowem pisanym maszeruję sobie po internecie. Gdzie zmierzam? Ku Rzeczpospolitej Lepszej!

Ragnar Lothbrok Rzeczpospolita LepszaParę lat temu miała premiera serialu Vikings (Wikingowie). Główny bohater Ragnar Lothbrok. Postać na wpół historyczna i wpół legendarna. Człowiek, który mimo swej niskiej pozycji (w filmie jest chłopem) ma wielkie idee, które ma niewielu, a jeszcze mniej wie jak je wcielić w życie. On zaś owszem i  idzie za ciosem. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Ma plan, aby jego kraj stał się silny i zjednoczony. Co krok za krokiem realizuje i udaje mu się to z nawiązką.

Idea:

Ragnar to postać dla mnie szalenie istotna. Swą wizją oraz zawziętością natchnął mnie do wielu przemyśleń na temat Polski. Pomyślałem sobie, że skoro nasze idee oraz inicjały są takie same, to nie mogę tych myśli zostawić samym sobie, zamknąć ich w szafie i pozwolić na to, aby w niej skisły.

Powziąłem decyzję o tym, że zacznę pisać o Polsce. Pokażę w swoich tekstach, że my Polacy jesteśmy pięknym i dumnym narodem, pełnym niesamowitych emocji oraz ducha walki. Zaś nasza ojczyzna może stawać się lepsza.

 

Ragnar Lothbrok —> Radosław Latto —> Rzeczpospolita Lepsza:

Rzeczpospolita Lepsza, to blog ukazujący, że Polska i jej mieszkańcy cały czas stają się lepsi. Tak! Każdego dnia, każdy Polak budzi się z myślą, że musi coś zrobić, musi stać się lepszy niż był wczoraj. Dlaczego? Dlatego, że jesteśmy narodem, który ciągle potrzebuje zmiany. Chcemy skakać dalej, sięgać wyżej i uderzać silniej. Po co?

Ponieważ każdy nawet jeśli delikatnie zmieni się na lepsze, to wpłynie na całe otoczenie, zmieni też innych. Pociągnie ich w górę. Dzięki temu nawet małe sukcesy mają niesamowite znaczenie.

 

 

 

Leave a Comment