fbpx
Home Czyli o Blogu

Czyli o Blogu

przez Radosław Latto
Czyli o Blogu

“Starajcie się zostawić ten świat lepszym niż go zastaliście” – te słowa wypowiedział Robert Baden Powell twórca skautingu. Na drodze mojego życia zawsze towarzyszyły mi jakieś idee. Zaś ta powyższa jest moją życiową dewizą. Staram się stawać coraz lepszy i chcę zostawić ten świat lepszym niż go zostałem. W szczególności Polskę, moją Ojczyznę. Stąd też pomysł na tegoż bloga. Oto historia o tym jak Rzeczpospolita Lepsza staje się czymś więcej niż tylko dziecięcym marzeniem.

BERBEĆ – URWIS NAD URWISY

Rzeczpospolita Lepsza taki mały jaZa dzieciaka to były idee! Ta, jasne. Za szkraba to było niszczenie publicznego mienia i sprawdzanie czy rybki potrafią dychać bez wody. Moja dziecięca kreatywność nie ograniczała się do rozbijania szyb kopniętą piłką, ale obfitowała w olbrzymi wachlarz małych, ale bardzo uciążliwych psot.

Przykłady? Proszę bardzo! Wyobraźcie sobie, że malujecie garaż na biało i jest biały calutki jeden dzień, bo wasz wnuk/syn/brat w wieku 4 lat wynajduje gdzieś w garażowych pułkach niebieską farbę. Nie ogranicza się rzecz jasna do wesołych maźnięć ścian, ale i również przemalowuje zielony rowerek i swoje włosy na tenże bardzo społecznościowy obecnie kolor. Wymieniać można by bez liku. Gdyby jednak wskazać w tym działaniu jakiś sens, to taki, że chaos i Denis Rozrabiaka mogliby się ode mnie wiele  nauczyć. Piękne dzieciństwo.

Wpisy dotyczące dzieciństwa:

KA – ME – HA – ME -HA

Rzeczpospolita Lepsza songo na chmurceTego chyba nie trzeba tłumaczyć. Mały chłopak, duży kij, czyste serce i ponaddźwiękowa chmurka. Tak bardzo we mnie zaczęło to rezonansować, że zdecydowanie się ugrzeczniłem. Do psot rzecz jasna, bo bójki stały się trochę częstsze. Tak naprawdę to było moje pierwsze spotkanie z jakąkolwiek większą ideą.

Chronić przyjaciół. Sam dopiero co zacząłem jakichkolwiek zdobywać, a tu już świat zaczął ode mnie wymagać, że śmiechy i zabawa to nie wszystko co muszę im zaoferować. Dzisiaj muszę wam powiedzieć, że opłaciło się walczyć, a każda wygrana była jak zdobycie kolejnej smoczej kuli zmieniała moje życie na lepsze.

Wpisy o przyjaźni:

HARCERSTWO – W KRAINIE IDEI

Rzeczpospolita Lepsza to ImpeesaTen etap mojego życia to prawdziwa rewolucja. Oczywiście bez szczęścia na nic by się zdało, bo  właśnie dzięki niemu trafiłem na wspaniałych kompanów. 111 DH “Impeesa” im. Roberta Stephensona Smitha to drużyna, która otworzyła mi oczy na świat, na Polskę i na ludzi w niej żyjących. Gdybym miał jasno określić moment bez którego Rzeczpospolita Lepsza nigdy by nie powstała, to była by ta jedna wyjątkowa noc, gdy dostałem swój krzyż.

Harcerskie Ideały:
A gdy spyta cię ktoś, skąd ten krzyż na twej piersi
Z dumą odpowiesz mu – taki mają najdzielniejsi
Bo choć mało mam lat w tym harcerskim mundurze
Bogu, ludziom i Ojczyźnie na ich wieczną chwałę służę

Wpisy o szlaku:

RZECZPOSPOLITA LEPSZA STAJE SIĘ FAKTEM

Ragnar Lothbrok Rzeczpospolita LepszaRagnar Lothbrok ma na imię. Wiking jak się patrzy. Fan bójek, pięknych kobiet i władzy. Na dodatek facet, którego niezbyt zadowala obecny stan rzeczy. Zdecydowanie od małych wojenek z pobratymcami wolałby łupić inne kraje. Człowiek czynu. Co postanowi, to realizuje.

Jakbym w ryj toporem dostał tak mnie ruszyło! Jeszcze te inicjały R. L.. Przeznaczenie. Jedyna droga, to ta by sięgać wyżej, skakać dalej i uderzać mocniej. Poczułem, że muszę jak Ragnar nie zadowalać się prostymi rozwiązaniami, a szukać takich, które poprowadzą moich braci i siostry ku lepszemu.

Skoro nazywam się Radosław Latto, a on Ragnar Lothbrok, te R. L., to Rzeczpospolita Lepsza. Bóg raził mnie pierunem. Nie ma odwrotu od Rzeczpospolitej Lepszej.

Wpisy o męskości:

WROCŁAW – WYFRUNĄĆ Z GNIAZDA

jak wygrać z rakiem? Rzeczpospolita Lepsza

Jednak miałem jeszcze na tyle sił, by postawić przed sobą wyzwanie. Prawie z dnia na dzień wyjechałem do wielkiego miasta odnaleźć siebie. Czy znalazłem? Owszem, z nawiązką. Dzisiaj wiem, że życie poza swoim gniazdem jest niezbędne do tego by się stać człowiekiem świadomym swoich wad i zalet.

Dostałem pracę w Dolnośląskim Centrum Onkologii na bloku operacyjnym, a tam moje idee odżyły, by zmienić się bezpowrotnie. Na lepsze.

Wpisy inspirowane Wrocławiem:

POZNAŃ – SPRZEDAWCA I BLOGER

Rzeczpospolita Lepsza, Ja - PolakDzisiaj jestem tutaj – w Poznaniu. Przez okrągły rok pracowałem w Militaria.pl i sprawnie odnajdywałem te rzeczy, które moi klienci chcieli kupić. Aktualnie zaś szukam pracy.

Jestem też blogerem. Rzeczpospolita Lepsza to nie tylko idea, ale i również realny środek do zmiany Polski na lepsze.

Jestem też narzeczonym, a niedługo będę mężem i ojcem.

Jestem brodaczem i często jestem uśmiechnięty. Przede wszystkim jednak jestem sobą, Radosławem Latto, Polakiem.

Wpisy o życiu i nie tylko:

Ku lepszej!

 

Ta strona wykorzystuje ciasteczka aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie oznacza zgodę na ich użycie. Zaakceptuj Czytaj Więcej